Выставка промышленного рыбоводства "FISHEXPO-2015"

 Фото №1
 Фото №2
 Фото №3

В рамках XXVII Международной агропромышленной выставки "АГРО-2015", которая состоится 3-6 июня 2015 года Киеве в Экспоцентре, пройдет единственная в Украине специализированная выставка промышленного рыбоводства "FISHEXPO", тематика которой отражает наиболее актуальные запросы этого сектора аграрного рынка.

Изюминка выставки - уникальная экспозиция наиболее распространенных промышленных видов рыб, расположенная в открытых бассейнах Экспоцентра Украины.

Тематика

• Оборудование для промышленного рыбоводства
автокормушки
бассейны
инкубаторы
садки и садковые линии
средства транспортировки
• Оборудование для содержания рыбных водоемов
биофильтры
измерительные приборы
насосы
озонаторы
оксигенаторы
средства аэрации
средства очистки водоемов
установки замкнутого водоснабжения
• Корма для рыб
• Оборудование для переработки и хранения рыб
• Рыбопосадочный материал
• Рыбхозы

Организатор
 
         м. Київ, вул. Хрещатик, 24
         www.minagro.gov.ua
 
 
 
 
Информационная поддержка
 
Справжня незалежність держави досягається тоді, коли держава є економічно незалежна, може забезпечити населення якісною вітчизняною продукцією і мінімально залежати від коливань цін на світових ринках. Джерелом достатку громадян є власне виробництво. Для стабільної роботи економіки необхідно завчасно планувати компенсаційні механізми виробництва харчової продукції. Особливо це стосується рибної галузі, де спостерігається тенденція до зменшення об’ємів промислового вилову, і є необхідність обґрунтованого імпортозаміщення вітчизняною рибою. 
Ефективне здійснення господарської діяльності в рибній галузі можливе при розробленні та запровадженні комплексної стратегії розвитку, з урахуванням екологічного стану регіонів, економічного аналізу, а також регіональної специфіки і можливих проблем місцевого рівня.
Повноцінне функціонування ринку рибної продукції пов’язане з раціональним використанням природно-ресурсного потенціалу, а платоспроможний попит формується соціально-економічними факторами, основним з яких є співвідношення доходу суб'єкта та ціни пропозиції.
Для розуміння рівня споживання рибної продукції населенням бюджетною установою «Методично-технологічний центр з аквакультури» проведено опитування за темою: «Рибне господарство України сьогодні» під час проведення ІХ спеціалізованої виставки рибного господарства та рибальства «FISHEXPO-2015» у рамках XXVII міжнародної агропромислової виставки «Агро-2015». 

До бліц-опитування було залучено 154 респондентів, що представляли 17 областей України (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська) та м. Київ (85 респондентів). 

Головним завданням опитування було визначити обсяг споживання громадянами рибної продукції, пріоритетні види споживаної продукції, ціновий діапазон тощо. Результати опитування виявилися прогнозовані.

На питання «Скільки риби Ви споживаєте у тиждень (кг)?» відповіли 135 респондентів:

33% - 0,1-0,5 кг. 
26% - 0,6-1 кг.
17% - 1,1-2 кг.
24% - 2+ кг.

На питання «Які види риб Ви частіше споживаєте?» відповіли:

прісноводні – 111 респондентів;
морські – 85 респондентів
Основні прісноводні види, які вказані під час опитування:

· короп (47 респондентів);
· карась (36);
· товстолобик (19);
· щука (17);
· судак (13). 

Також були вказані такі види - сом (9); окунь (6); лящ, лин, плітка (по 5); білий амур та форель (по 4); чехонь і йорж - по 1 респонденту.
Серед морських видів найчастіше зазначали:

· хек (15 респондентів);
· бички (12);
· скумбрія (11);
· сьомга (10);
· оселедець (9);
· камбала (5). 

Також були вказані такі види: минтай та тріска (по 4 респонденти); піленгас та хамса (по 3); осетер, тюлька, мерлуза, тарань, нототенія, кілька, катран (по 2); мойва, салака, путасу, сибас, шпрот, тилапія, пангасіус та креветки – по 1 респонденту.
На питання «Якому виду рибної продукції Ви надаєте перевагу?» 114 респондентів відповіли – жива риба.

За місцем придбання рибної продукції визначено наступний розподіл:

20% - у рибалок
35% - ринок
45% - торговельнi мережi

Ціновий сегмент ринку рибної продукції, вказаний респондентами, має такий вигляд:

20% - до 30 грн.
59% - 30-70 грн.
21% - 70 грн. и больше

Звичайно, на думку спеціалістів, вибірка не дуже коректна, бо визначається складом відвідувачів виставки (дещо переважає сільське населення над міським, опитані з дуже різними доходами, серед містян переважали люди з більшими доходами), а отже і результати опитування можуть бути не зовсім репрезентативними. Проте дані опитування дають підставу припускати, що споживачі підтримують збільшення частки продукції вітчизняного виробництва (промислу та аквакультури) відповідного асортименту, з дотриманням вимог якості та безпеки.

За результатами опитування можна зробити висновки:

- незважаючи на велику кількість видів рибної продукції на вітчизняних ринках, уподобання громадян України залишаються традиційними: короп, карась, товстолобик, тобто традиційні об’єкти аквакультури;
- спостерігається значна частка споживання хижих видів прісноводних риб (щука, судак, сом), що також є позитивним сигналом суб’єктам аквакультури для їх культивування;
- населення більше купує свіжу рибу, ніж перероблену;
- ціновий сегмент ринку рибної продукції 30-70 гривень, що говорить про уподобання споживання вітчизняної риби – продукції аквакультури;
- за результатами опитування в середньому респондент споживає близько 29 кг риби на рік (а не 12 кг, як говорить статистика).

Серед учасників опитування шляхом жеребкування обирався переможець.

В якості цінного подарунку для учасників опитування організатори представили живу рибу - білого товстолобика вагою 5 кг.
 
Захід проходив у доброзичливій та веселій атмосфері, відвідувачам ІХ спеціалізованої виставки рибного господарства та рибальства «FISHEXPO-2015» сподобалось проведення бліц-опитування за темою: «Рибне господарство України сьогодні», і як результат - цінний подарунок від Державного агентства рибного господарства України. Учасники опитування висловили сподівання, що захід стане традиційний на щорічній агропромисловій виставці.
Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!